Antrepo Kamera ve 1 yıl Kayıt SistemiYeni antrepo yönetmeliğine göre antrepoların Ek 81 A 'ya uygun kamera ve kayıt sistemi mecburiyeti gelmiştir.

Bu konu ile ilgili olarak önce kayıt sistemi hakkında bilgi vermek istedik.

Yönetmelik 1 yıl boyunca kamera kayıtlarının saklanması ve istendiğine son 1 yıla ait görüntülerin verilebilmesini, son 7 güne ait görüntülerin ise gümrük tarafından izlenebilir durumda olmasını istemektedir.

Yani kayıt sisteminde her zaman son 7 gün olmalı diğer kayıtlar ise arşivlenebilir. Tabiki bu arşivleme ancak disk değişimi ile mümkün olmaktadır.   

 

1 yıl kayıt saklama ile ilgili olarak 2 yöntem kullanılmaktadır.

1. Arşivleme yöntemini kullanacak olan antrepoların avantajları:

İlk kurulum maliyetleri düşük özellikli NVR kullanımı ve Disklerin aydan aya alınacak olmasından dolayı düşecektir.

Dezavantajı :

Disk değişiminden sonra 7 gün boyunca gümrük şartlarını 1 yılda 12 defa ihlal edmiş olursunuz. Gümrükten görüntü istediğinde sistemi devredışı bırakıp eski diskleri takıp görüntüyü almanız gerekir. Disklerin taşınması esnasında bozulması ihtimalide mevcuttur.

2. Disk değiştirmeden sürekli kayıt yapmak.

Avantajları :

Kullanılan NVR 16 adet disk takılarak kameraların 1 yıl hiçbir işleme gerek kalmaksızın kayıt yapmasıdır.

kayıtlara saat ve tarih girerek her an ulaşılabilir. Diskler sökme takma işlemi yapılmadığı için bozulma riskleri azdır. Bakım gerektirmeden görüntü kaybı yaşamadan çalışırlar.

Dezavantajları : 

İlk kurulum maliyetleri Profesyonel NVR kullanılması ve disklerin hepsinin satın alınması gerektiğinden yüksektir.

Gelelim Kameranın özelliklerine:

Ek 81 A yönetmeliği ve Antrepo kamera özelliklerini tıklayarak açın. yönetmelikte ve kamera özelliklerinde aynı numaralara denk gelen yerleri kontrol edininiz.

 

 

 

 

 


izmit kamera,kocaeli kamera,gebze kamera,kartepe kamera,site kamera,kamera güvenlik,izmit yangın,kocaeli yangın,kamera sistemi bakım,hd,full hd,ip,kamera,periyodik bakım,güvenlik kamera bakım,turnike sistemi,bariyer sistemi,fiber optik,fiber kablo,fiber e Prosmart Teknoloji